VetJobs - The Leading Military Job Board

Job Information

Titan America Μηχανικός Πωλήσεων Κονιαμάτων in Athens, Greece

Ο ΤΙΤΑΝ αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων για τα έτοιμα ξηρά κονιάματα με βάση την περιοχή της Αθήνας και γεωγραφική κάλυψη της αγοράς της Αττικής & της Κρήτης. Ο κύριος σκοπός του ρόλου είναι η επικοινωνία των πλεονεκτημάτων των προϊόντων της Intermix σε συνεργεία εφαρμοστών δομικών υλικών, κατασκευαστών και τεχνικά γραφεία.

Αρμοδιότητες

  • Προσέγγιση συνεργείων & εφαρμοστών με σκοπό την επικοινωνία των πλεονεκτημάτων των προϊόντων κονιαμάτων που προσφέρει η INTERMIX

  • Καταγραφή των ενεργών έργων και των αντίστοιχων αναγκών σε δομικά υλικά στην περιοχή ευθύνης

  • Επίλυση τεχνικών ζητημάτων και αναγκών των πελατών έγκαιρα και αποτελεσματικά

  • Δημιουργία ισχυρών σχέσεων εμπιστοσύνης με υφιστάμενους και νέους πελάτες/εφαρμοστές δομικών υλικών

  • Γνώση και συνεχής ενημέρωση για την κατασκευαστική δραστηριότητα της περιοχής ευθύνης, προσδιορίζοντας το μέγεθος και τις συνθήκες της αγοράς και τις ενέργειες των υφιστάμενων συνεργατών και των ανταγωνιστών

  • Επίσκεψη στους εφαρμοστές/συνεργεία και παρακολούθηση της δραστηριότητάς τους

  • Ενημέρωση για τα προϊόντα του ανταγωνισμού και γνώση τρόπων και μεθόδων εφαρμογής τους

  • Λειτουργία σύμφωνα με τις πολιτικές και τις βέλτιστες πρακτικές ασφάλειας και περιβάλλοντος του ΤΙΤΑΝ

  • Δυνατότητα για ταξίδια στην περιφέρεια της Κρήτης

    Προσόντα

  • Επιθυμητό πτυχίο ΤΕΙ ή Τεχνικής Σχολής Δομικών έργων / Εργοδηγών Δομικών Έργων