VetJobs - The Leading Military Job Board

Job Information

Siemens Inżynier/Inżynierka ds. Serwisu w Dziale Efektywności Energetycznej (f/m/d) in Poznań, Poland

Job Family: Customer Services

Req ID: 430593

Lubisz sprawdzać się w całkowicie nowych sytuacjach wykorzystując jednocześnie swoje umiejętności techniczne, a rozwiązywanie problemów przychodzi Ci z dużą łatwością? Interesuje Cię Efektywność Energetyczna i chcesz móc zapewnić swoim klientom możliwość pracy w wygodnym, bezpiecznym i energooszczędnym środowisku?

Obecnie dla branży Smart Infrastructure do zespołu serwisu w dziale Efektywności Energetycznej (EPS) poszukujemy osób na stanowisko Inżyniera/Inżynierki Serwisu - Inteligentne Budynki/Efektywność Energetyczna (f/m/d).

Naszym celem nie jest ulepszanie budynków, lecz tworzenie doskonałych miejsc, które poprawiają życie ludzi. Na tym stanowisku będziesz mieć szansę zarządzać ryzykiem gwarancyjnym, monitorować i swoimi działaniami wpływać na efektywność energetyczną oraz koszty operacyjne w obiektach klienta w stosunku do istniejącego stanu wyjściowego. Będziesz śledzić oszczędności i ryzyko związane z gwarancją efektów energetycznych, monitorować koszty operacyjne i raportować wyniki klientom, zapewniając jednocześnie wsparcie w rozwiązywaniu ich problemów.

Dołącz do drużyny Siemens! Jesteśmy jedną z najbardziej podziwianych firm według rankingu Fortune w 2023 roku!

Chcemy zapewnić Ci jak najlepszy start w nową rolę, w pełni przygotować i wdrożyć w nowe obowiązki.

Dlatego też przez min. 3 miesiące oczekujemy, że będziesz pracował_a z nami w naszym warszawskim biurze.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?

  • Zarządzanie i nadzorowanie ryzyka i obowiązków Umownych;

  • Monitorowanie i analiza punktów pomiarowych instalacji energetycznych, źródeł wytwórczych, liczników mediów i systemów zarządzania energią z wykorzystaniem narzędzi Siemens;

  • Obsługa zgłoszeń serwisowych

  • Czuwanie nad jakością danych energetycznych w systemie BMS (Building Management System);

  • Dostosowanie i optymalizacja zużycia energii w obiektach klienta celem osiągnięcia zagwarantowanych efektów energetycznych;

  • Sporządzanie okresowych raportów zużycia energii;

  • Doradztwo w zakresie sposobów ograniczenia strat energii w obiektach, prowadzenie cyklicznych szkoleń i prezentacji z zakresu działań energooszczędnych;

  • Współpraca z innymi działami Siemens w zakresie wsparcia przygotowania optymalnych pod względem energetycznym rozwiązań dla nowych i aktualnych klientów;

  • Budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z klientem poprzez cykliczny kontakt zdalny oraz osobisty.

Jeśli:

  • jesteś gotowy_a na pracę i pobyt w Warszawie przez min. 3 pierwsze miesiące

  • Ukończyłeś_aś studia techniczne na kierunkach: energetyka, automatyka, odnawialne źródła energii, inżynieria środowiska lub podobne;

  • Posiadasz doświadczenie w zarządzaniu projektami;

  • Masz praktyczną wiedzę z zakresu systemów energetyki oraz automatyki budynkowej i przemysłowej;

  • Posiadasz praktykę w przeprowadzaniu obliczeń energetycznych oraz zużycia mediów;

  • Brałeś udział w audytach energetycznych budynków (preferowane);

  • Lubisz pracować z klientami i nie masz problemów z kontaktami na tym poziomie;

  • Umiesz rozwiązywać problemy, tworzyć i analizować ciągi przyczynowo -skutkowe;

  • Jesteś wytrwały w doprowadzaniu zadań do końca i umiesz podejmować decyzje;

  • Jesteś nastawiony_a na współpracę w zespole;

  • Znasz od strony praktycznej programy MS Office (szczególnie Ms Excel);

  • Posługujesz się komunikatywnie językiem angielskim;

  • Posiadasz prawo jazdy kat. B....

...to szukamy właśnie Ciebie!

Oferujemy:

  • Umowę o pracę

  • Oferujemy Ci rozwijające i dopasowane do umiejętności zadania, a gdy napotkasz wyzwanie - możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc

  • Pracujesz w firmie, która prowadzi projekty o dużym znaczeniu dla społeczeństwa i planety m.in. z zakresu transformacji energetycznej i dekarbonizacji

  • Lubimy się angażować: dajemy możliwość tworzenia i brania udziału w różnych inicjatywach związanych z wolontariatem, ekologią czy sportem (FitChallange, Konkurs na drużynę sportową)

  • Dbamy o dobrą atmosferę pracy i partnerskie relacje w zespole i firmie: nasza kultura organizacyjna opiera się na wzajemnym zaufaniu i szacunku

  • Opieka medyczną, Ubezpieczenie na życie, Multisport

  • Program Wsparcia Pracowników: bezpłatne, 24/7 doradztwo dla pracowników i ich bliskich w tym psychoterapia, coaching, konsultacje prawne i finansowe, webinary, szkolenia i wiele więcej

  • Program Emerytalny PPE: Siemens finansuje Twoje składki w 100%

  • Programy Akcyjne: kontynuujemy tradycję rozpoczętą przez założyciela Wernera von Siemens i dajemy możliwość udziału w akcjach firmy

  • Kafeterie MyBenefit: vouchery do sklepów, teatr, kino itp.

  • Karta lunchową doładowywaną co miesiąc stałą kwotą

  • Dodatkowe, płatne dni wolne

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, wiedzy i umiejętności.

Create a better #TomorrowWithUs!

#LI-hybrid

DirectEmployers